Treniruotės mintyse

Treniruotės mintyse  –  (Training in your mind)

Gal esate girdėję terminą „Training in your mind“, tai treniruotės mintyse. Dažnas klausia ką tai duoda? Juk nejudinu raumenų fiziškai. Ar tai tas pats kas sapnas? Ne – tai nėra sapnas, ir tai treniruoja jūsų smegenų neuronus. Treniruotės mintyse man labai padėjo auginti techninius įgūdžius. Daugybė technikų ir formų kurios įeina į kovos meno sistemą kartodavau savo mintyse, mokydavausi mintinai formas, pavadinimus ir kombinacijas. Kovodavau su nematomu priešininku mintyse. Susidarydavau techninių ciklų sąrašą ir jį mokindavausi savo vaizduotėje.

Tai labai padeda kovos menų sportininkams. Matau žmones besitreniruojančius ir 2-3 kartus per savaitę, ir matau, jog jiems neužtenka treniruočių, ne tik fizinių, bet labiausiai neužtenka techninių trenirutočių. Techninės treniruotės užima labai daug laiko. Jei visą treniruotę skirsi technikos mokymuisi, žmogus jausis nepasportavęs. Todėl jei treniruojatės technikas mintyse, jūsų norimos technikos įauga į jūsų neuronų tinklą. Svarbiausia šių treniruočių nauda yra ta, kai jūs ateinate į treniruotę jums nebereikia gaišti daug laiko technikos prisiminimui ir kartojimui, jūs tiesiog ją darote ir taisote realias klaidas, kurių nepastebėdavote darydami vaizduoteje. Jei jūs treniruojatės 3 kartus per savaitę savo kūną, technikos treniruotės mintyse jusų treniruočių kokybę pakelia du, tris kartus. Tai labai pagreitina jūsų mokymasį. Todėl pora kartų į savaitę turėdami laisvą minutę pasikartokite kurią nors sistemos techninę seką. Jūsų techninis lygis labai pakils.

Kinijoje kultūrinės revoliucijos metais vienuoliams nebuvo jėgų treniruotis, nes trūko maisto. Šaolino vienuoliai kartodavo Taolu mintyse, kad palaikyti techninę formą.

Straipsnio autorius: Marius Būtėnas
KungFu Akademija.lt