Meditacija

Meditacija

Šis straipsnis tai ilgametė mano meditacijos praktika.  Daug metų neradau aiškaus atsakymo ar tikslaus metodikos išdėstymo knygose, todėl viskas paaiškėjo pasinėrus į ilgametę praktiką. Daug straipsnių, knygų traktuoja meditaciją kaip religinę ar susikaupimo praktiką ir skaido į daug skirtingų šakų, kaip maldos, susikaupimo ar atsipalaidavimo būdą. Meditacija nėra nei pranašiškas nei okultinis ar paranormalus reiškinys kuriame riekia ieškoti ypatingo stebuklo. Tačiau ją praktikuojant pažadu, jog pagerės jūsų fizinė ir dvasinė būsena. Daugelis panyra į maldą, tačiau pastovus mantrinis maldos praktikavimas yra tik laikinas jūsų minčių nukreipimas, vėliau vis tiek turėsite išgryninti sąmonę.
Meditacija tai susitelkimo ir proto sąmoningumo praktika. Meditacija kilusi iš daugelio rytietiškų religinių sistemų: budizmo, daoizmo, hinduizmo ir daugelio kitų. Daugelis mano, jog tai atsipalaidavimo praktika, bet tai tik pirma meditacijos stadija. Meditacija tai kur kas daugiau – tai kūno ir minčių kontrolė, dvasinė praktika, savęs pajautimas, supratimų atsiradimas vedantis į jūsų proto nušvitimą. Jei manote, kad tam reikalinga speciali sėdėsena ar rankų ir delnų išdėstymas, žinokite tai neturi jokios reikšmės. Atsisėskite, atsigulkite ar stovėkite patogiai, užsimerkite ir pradėkite praktiką.


1 stadija:  Nusiraminimas
Atsiribokite nuo esančios aplinkos. Visi garsai ir vibracijos ima veikti jus silpniau, jie kaip bangos atsimuša nuo jūsų asmeninės erdvės. Esate ramus, vienas su savo kūnu ir mintimis. Imate lengvai ir ritmingai kvėpuoti. Jūsų mintys sukasi apie gerus prisiminimus, jūs lengvai šypsotės ir džiaugėtės, jog esate čia ir dabar.


2 stadija:  Paleidimas
Paleiskite savo didžiausią vidinį skausmą ir pyktį. Paleskite ne dėl kitų, bet dėl savo  sielos ramybės. Nepamiršk, bet atleisk.  Bent trumpam pamirškite sielos skausmus, nes jie pastoviai neduoda jūsų mintims ramybės. O kas pastoviai mintyse tas ir jūsų planuose.3 stadija:  Susikaupimas
Tai susikoncentravimas, minčių sutelkimas į vieną dalyką, į jūsų kvėpavimą, į skaudamą kūno vietą arba į vieną tašką aplinkoje, į vieną vaizdinį ar reiškinį, gamtoje ar visatoje.4 stadija:  Kūno pajautimas
Ritmingai kvėpuokite ir klausykitės savo kvėpavimo. Susikoncentruojate į savo kūną, pajauskite jo dalis: delnus, rankas, pėdas, kojas, stuburą, galvą. Turite pilnai jausti po vieną kūno dalį, jog ji pinai jūsų: jūsų dabartyje, jūsų jaučiama, jūsų kontroliuojama, jūsų kuriama ir atnaujinama. Jauskite kaip impulsai laksto jūsų kūnu, kaip kiekvienas pojūtis yra tarsi šviesos stebuklas vykstantis jūsų kūne.


5 stadija:  Minčių kontrolė, minčių išvalymas
Jūsų koncentracija ir susikaupimas susilieja su jumis ir lieka tik jūsų kvėpavimas ir vienas reiškinys, kurį matote realybėje ar savo vaizduotėje. Jūsų mintys kaupiasi į didžiulį kamuolį ir tarsi visatos didysis sprogimas sprogsta jūsų galvoje. Visos mintys palieka jūsų galvą,  išvalote tai apie ką pastoviai galvojate nes visi išoriniai žodžiai, kurie sudaro besisukančias mintis dabar tampa nesvarbūs, visai nereikšmingi ir nepavojingi jūsų kūnui. Jūs stebite vieną reiškinį, kvėpuojate ir apie nieką negalvojate. Jūs susiliejate su savo kvėpavimu ir stebimu reiškiniu.6 stadija: Kūno sustiprinimas
Jūs jaučiatės gerai, niekas jūsų nevargina. Jūs esate jūs ir visata. Susikoncentruojate kaip jūsų energija, kraujas ir nervinai impulsai teka jūsų kūnu. Pajauskite kaip galite energizuoti kūną. Pajauskite kaip jūsų kūnas tiesiog išsitiesia, jūs jį pakraunate kaip bateriją. Pajauskite kūną kuriuo teka energija, impulsai, jaudulys, malonumas, nesibaigiantys pojūčiai. Pajauskite savo kūną, jog jis priklauso jums. Jūsų stuburas išsitiesia nuo jūsų sukurtos vibracijos, jūsų galva žiūri tiesiai ir jūsų kūnas pasikrauna, vidinė šypsena užlieja jus. Jūsų smegenys ir mintys jus gydo. Pajauskite kaip jūs gydote savo kūną, jūsų kūnas medituojant tik stiprėja.


7 stadija:  Pasitikėjimas ir kūrimas
Jūs suprantate, jog angelus ir demonus, dvejones kuriame patys. Jūsų galvoje ir kūne bus tai ką jūs sukursite. Ir niekas kitas negali įeiti į jūsų kūną ir mintis ir jūsų sukurti dalykai. Todėl negatyvui, dvejonėms, ar tai ko bijote ten nebėra vietos. Jūs tikite savimi. Jūsų sąmonė stipri kaip niekada.8 stadija:  Minčių sustiprinimas ir vizijos sutelkimas
Jūs aiškiai patvirtinate savo mintis ir svajones savyje, pakartojate kelis kartus, tvirtai tikite savimi. Spinduliuojate šią vibraciją, ir suprantate, jog tai tikrai įmanoma. Suvokiate savo gyvenimo viziją ir prasmę. Skleidžiate savo viziją visatai, per savo kūno ir minčių vibracijas.

Kad ir kiek būtumėte pažengę kartokite visas stadijas.


Dinaminė meditacija

Dinaminė meditacija yra tai, kai medituoti galite vaikščiodami ar dirbdami kokį nors monotonišką darbą. Be abejo tada ji nebūna tokia gili ir prasminga, tuo metu tiesiog galite sutelkti daugiau dėmesio į kūną ir kvėpavimą į aplinkos pajautimą. Pamedituoti galit visur, vaikštote vienas, jei vairuojate, keliaujate. Galite sustoti poilsiui ir pusvalandį automobilyje ramiai pamedituoti. Nepamirškite, jog kartais turime pabūti vieni su savimi ir tai liedžia gerai nusiraminti ir susikoncentruoti ir nusiteikti visai dienai ar savaitei.Parašyti straipsnį paskatino noras padėti draugui, kuris stengiasi medituoti ir gerinanti fizinę ir psichinę sveikatą. Kiekvienas kovojame savo kovą apie kurią niekas kitas nežino. Nebijokite savo problema pasidalinti su savo draugu.

Straipsnio autorius: Marius Būtėnas
KungFu Akademija.lt